KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 12702373
nr 1270 2373
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Kolteckning, Båthus. Signerad, daterad 1927. Motivet: 20x30 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:19:24